Szermierze KS AZS AWF Kraków - drużynowym Mistrzem Polski 2014

Pierwsza reprezentacja męska KS AZS AWF Kraków wygrała drużynowe Mistrzostwo Polski Seniorów w szpadzie. Drużyna szpadzistów prowadzona przez trenera Piotra Hammera w składzie Radosław Zawrotniak, Jan Sobiecki, Piotr Kruczek, Michał Nowak wygrała zawody w pięknym stylu a wyniki kolejnych meczów pokazują, że nie tylko walczyli efektownie ale i bardzo skutecznie. Więcej informacji TUTAJ

Czytaj...

Justyna Kowalczyk obroniła pracę doktorską

Wczoraj tj. 24.09.2014 r. wielokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, zdobywczyni Pucharu Świata Justyna Kowalczyk, z wyróżnieniem obroniła prace doktorską na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu krakowskiej AWF. Temat rozprawy doktorskiej brzmiał: „Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu  oraz zróżnicowanych poziomów sportowych”. Promotorem dr Justyny Kowalczyk był prof. dr hab. Szymon Krasicki. Znakomite recenzje wystawili: prof. dr hab. Edward Mleczko (AWF Kraków) oraz prof. dr hab. Henryk Sozański (AWF Warszawa). Osiągnięcie Pani dr Justyny Kowalczyk jest fantastycznym przykładem, że mamy do czynienia z wyjątkową osobą, która potrafi łączyć uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie z pracą naukową. Pani dr Justynie Kowalczyk społeczność naszej Uczelni serdecznie gratuluje.

Czytaj...

Kwaterowanie w domach studenckich na rok akademicki 2014/15

Uwaga studenci, którzy otrzymali przydział w domu studenckim - informacja dotycząca kwaterowania w domach studenckich AWF. Treść informacji w załączniku.

Czytaj...

Podsumowanie pobytu prof. Sogabe

Jak już informowaliśmy w dniach od 4 do 18 września gościł na naszej uczelni prof. Akitoshi Sogabe pracownik naukowy japońskiego Uniwersytetu Konan. Pan Sogabe jest także trenerem judo i prowadził kadrę Japonii podczas Igrzysk olimpijskich w Londynie . Akitoshi Sogabe przybył do naszego kraju i na naszą uczelnię zainspirowany naukowymi osiągnięciami Pana Prof.Stanisława Sterkowicza.

Czytaj...

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

W piątek - 3 października 2014 r.o godz. 11.00 - odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Szczegółowe informacje w załączeniu.

Czytaj...

Współpraca w zakresie szkolenia trenerów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę z Akademiami Wychowania Fizycznego z Gdańska, Katowic oraz Krakowa. Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej. Zostało ono zawarte w Gdańsku w obecności prezydenta EHF, Jeana Brihaulta, a także prezydenta Hiszpańskiej Federacji, Francisco Blazqueza Garcii.

Czytaj...

AZS AWF Kraków obronił tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Lekkoatletyce.

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWF Kraków zostali najlepszym zespołem Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Obroniony tytuł Mistrzów Polski wywalczyli w Białej Podlaskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj...

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie: