Wizyta dr. Akitoshi Sogabe c.d.

Wczoraj w hali judo AWF Kraków profesor Stanisław Sterkowicz oraz dr Sogabe ( nasz gość z Japonii ) przeprowadzili analityczny trening z udziałem brązowej medalistki Mistrzostw Świata Katarzyny Kłys .Warto podkreślić iż trenerem reprezentantki naszego kraju, która po kilkunastu latach zdobyła tak cenne trofeum jest pracownik naszej uczelni a prywatnie mąż pani Katarzyny mgr Artur Kłys .Podczas zajęć analizowane były techniki chwytów oraz doskonalenie strategii walki .Po u danych dla państwa Katarzyny i Artura Kłysów Mistrzostwach Świata Katarzyna Kłys zajęła drugie miejsce w zawodach Światowego Grand Prix.

Czytaj...

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015

W piątek - 3 października 2014 r.o godz. 11.00 - odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Czytaj...

Współpraca w zakresie szkolenia trenerów

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podpisał umowę z Akademiami Wychowania Fizycznego z Gdańska, Katowic oraz Krakowa. Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej. Zostało ono zawarte w Gdańsku w obecności prezydenta EHF, Jeana Brihaulta, a także prezydenta Hiszpańskiej Federacji, Francisco Blazqueza Garcii.

Czytaj...

AZS AWF Kraków obronił tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Lekkoatletyce.

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWF Kraków zostali najlepszym zespołem Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Obroniony tytuł Mistrzów Polski wywalczyli w Białej Podlaskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Czytaj...

Parking płatny niestrzeżony – w sąsiedztwie Areny Krakowskiej

Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie przy al. Jana Pawła II 78 zaprasza wszystkich zainteresowanych do korzystania z parkingu płatnego, niestrzeżonego zlokalizowanego w sąsiedztwie Areny Krakowskiej. Jednorazowa opłata za wjazd na parking wynosi 20 zł.

Czytaj...

Wizyta dr. Akitoshi Sogabe

W dniach 4-18 września, w naszej Uczelni będzie przebywał dr Akitoshi Sogabe – trener kadry narodowej Japonii  na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Gość pracuje obecnie na Uniwersytecie Konan w Hyogo. Jego zainteresowania dydaktyczne i naukowe obejmują medycynę sportową, trening i testowanie, biomechanikę, trening judo. Program stażu został przygotowany wspólnie z prof. Stanisławem Sterkowiczem z Zespołu Dydaktyczno-Przedmiotowego Sportów Walki / Zakład Teorii Sportu i Antropomotoryki / Instytut Sportu / Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu.

W załączniku oficjalne CV dr. Akitoshi Sogabe

Czytaj...

Zmarła Helena Rakoczy

W wieku 93 lat zmarła najwybitniejsza polska zawodniczka w historii gimnastyki, Helena Rakoczy. Brązowa medalistka olimpijska z Melbourne 1956 (w ćwiczeniach drużynowych z przyborem). 7-krotna medalistka mistrzostw świata – 4-krotnie złota (w wieloboju indywidualnym, ćwiczeniach wolnych, ćwiczeniach na równoważni i w skoku przez konia w 1950) i 3-krotnie brązowa (w wieloboju indywidualnym w 1954 oraz w ćwiczeniach na poręczach w 1950 i 1954). Najdłużej reprezentowała barwy Wawelu Kraków. Po zakończeniu kariery zawodniczej została trenerką.

Czytaj...

Witryny internetowe Wydziałów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie: